جریمه استفاده از چراغ‌های چشمک‌زن در خودرو‌ها چقدر است؟ - صبحانه آنلاین | Sobhanehonline.com
کد خبر: ۱۶۷۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تغییر در میزان نور و رنگ استاندارد چراغ‌های وسیله نقلیه مصداق بارز نقص فنی محسوب می‌شود و جریمه ۵۰ هزار تومانی را برای فرد متخلف در پی خواهد داشت.
به گزارش صبحانه،سرهنگ علی‌اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ  اعلام کرد: تغییر در میزان نور و رنگ استاندارد چراغ‌های وسیله نقلیه مصداق بارز نقص فنی محسوب می‌شود و جریمه ۵۰ هزار تومانی را برای فرد متخلف در پی خواهد داشت.

شریفی یادآوری کرد: مطابق ماده ۱۵۱ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، استفاده از چراغ‌های چشمک‌زن و رنگارنگ در وسایل نقلیه ممنوع است.

وی در این رابطه مواردی را برشمرد که رانندگان ملزم به رعایت آن هستند: رنگ چراغ‌های جلوی وسیله نقلیه سفید یا زرد و رنگ چراغ‌های عقب و ترمز باید قرمز باشد. همچنین رنگ چراغ کوچک پلاک عقب سفید و رنگ چراغ دنده عقب سفید یا زرد باشد. رنگ چراغ راهنما و چراغ خطر نیز باید قسمت جلو زرد و در قسمت عقب وسیله نقلیه زرد یا قرمز باشد.

شریفی تأکید کرد: استفاده از چراغ با نور خیره‌کننده و همچنین چراغ‌هایی با نور سفید در عقب وسیله نقلیه و نور قرمز در جلو اکیداً ممنوع است.
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر: